yalantarih 0 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim

ŞİİR

TARİH

Diğer İçeriklerim (13)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (0)

REJİM:1.BÖLÜM

2017-01-16 19:02:00

1.BÖLÜM:REJİM

       Son günlerde  rejim/anayasa değişikliği tartışmaları sürmektedir.böyle günlerde rejim konusunda düşüncelerimi dile getirmeyi bir vatansefer olarak görev olarak düşünmekteyim.

     Düşüncelerimi lütfen  akp övme veya destekleme anlamında düşünmeyiz.2 dönem akp ye oy verdim.ama özellikle Ahmet Davutoğlu nun başbakanlıktan istifa ya zorlanmasından bu yana akp nin sürdürdüğü iç ve diş politakalarını doğru bulmuyorum.ancak şu gerçeği görecek kadarda bilinçliyim.ülkemi her şeyden daha çok seviyorum.şu karanlık dönemde daha iyisi çıkana kadar  bunlara mecburuz.yazacaklarım tamamen tarafsız düşüncelerdir.

     Chp ise önceleri oy verdiğim savunduğum partiydi.özgürlükçü olmadığı,halkın tamamını kuçaklayacı,sol ve sosyal  politikaları geliştiremediği için vazgeçmiştim.ama son yıllarda terör örgüklerine yakınlığını,söylemlerini ve en önemlisi tüm çevremiz ateş çemberi ile kaplıyken,tüm bölücü terör örgeütlerinin hadefi haline geldiğimiz şu günlerde halkı kin ve nefret te sevk eden,kışkırtmaya,kutuplaşmaka,bölmeye yönelik söylem ve eylemleri yapması sebebi ile kinimi nefretimi kazanmaya başlamıştır.                                                                                                            Bu düşüncelerimi yazma ihtiyacı ise chp nin son zamanlarda ki yanlış  söylemleri ve eylemleridir..söylemleri:                        

‘’meydanlarda terör örgüklerine yardım edenleri isimlerini okutturup alkışlatan’’                                                                             

‘’terör örgütü militanlarının cenazelerine katılmaları’’                                                                                                              

 ‘’rejimin değiştirilmesine ne pahasına olursa olsun asla izin vermeyeceğiz’’                                                                         

‘’kan,bizi çiğnemeden bunu yapamayacaklar’’                                                                                                                          

    ‘’anayasa komisyonunda ve meclis görüimelerinde yaptıkları eylemler’’

tüm chp yöneticilerine,oy verenlerine,savunanlarına,sempati duyanlarına şu soruları sormak istiyorum

1.Rejim nedir. rejimi kimler ister. kimler değiştirir. rejimi  kimler korur.

2.Yukarıda yazdığım söylem ve eylemleri ne sıfatla hangi yetkiyle söyleyibiliyorlar ve yapabiliyorlar.%25 oyu olan bir parti halkın %75 adına nasıl konuşabiliyorlar.

3.Anayasa tekfinin halkın önüne gitmesini neden istememektedir.

4.Türkiyede cumhuriyet rejimi haklın isteği ve halkın emeği  ilemi getirilmiştir.

5.Atatürk,  cumhuriyet rejimini getirirken,devrimleri gerçekleştirken halka sormuşmudur.

6.kanla irfanla kurduk bu cumhuriyeti derken ne kasdedilmişti.gerçekten cumhuriyet kurulurken kan dökülmüşmüdür.dökülmüşse bu kan kimin kanıdır.

7işgal olmamış olsaydı Atatürk padişahlık rejimini yıkıp cumhuriyet rejimini kurabilirmiydi.

8.19 mayıs 1919 atatürkün samsuna çıkmasından tam bir ay önce ,daha kurtulş savaşı bile başlamadan,daha yeni bir devlet kurma fikri yokken , nisan ayı başlarında İngiltere meclisinde osmanlıyı yıkmak için anadoluda başka bir devlet kurulması kararı alınmış ve bu karar İngiltere meclis arşivlerinde bulunduğu bilgisi gerçekmidir.

9.resmi tarihe göre mustafa kemal istanbulda olması tehlikeli görülen ve istanbuldan uzaklaştırılması nı isteyen İngilizlerin  saraya baskı yaparak düzmece bir görevle samsuna gönderilmesi  için baskı yapılmış tır.farzedelim atatürkü samsuna gönderenler hain idiler.Peki bu hain padişah ve yanındakiler  böyle tehlikeli görülen mustafa kemal e olağan üstü yetkiler içeren ferman hazırlayıp anaduluya gönderecek kadar aptalmıydılar.

10.tehlikeli görülen ve uzaklaştırılan mustafa kemal yanlızmıydı. Samsuna giderken yanında kimler vardı

          Bu on soruya içtenlikle ve tarafsız şekilde cevap vermenizi bekliyorum.ben  cevaplarımı bir sonraki bölümde vereceğim.bu sorulara cevap vermeden gerçekler konuşulamaz.Sizlere cevaplarınız için bir kopya vereyim.savunulan rejimin en büyük sözü. HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.

187
0
0
Yorum Yaz